CPS KARLITEPE SPOR KULÜBÜ KURULUŞ HİKÂYESİ

CPS KARLITEPE SPOR KULÜBÜ KURULUŞ HİKÂYESİ

CPS KARLITEPE SPOR KULÜBÜ KURULUŞ HİKÂYESİ

CPS Karlıtepe Spor Kulübü İstanbul Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi Armağan sokakta 1988 yılında mahalle sakinleri tarafından kuruldu.

Yıllarca bir mahalle takımı olarak çocukların spor yapmasını hedefleyen Karlıtepe Spor Kulübü 1996 yılında Fıratpen ve Fanatik gazetesinin ortaklaşa düzenlediği Mahalle Kulüpleri Turnuvasına katıldı ve 450 takım arasından yarı finale kalmayı başardı.

Başta Cumhuriyetimizin 75. Yılında düzenlenen 75. Yıl turnuvası olmak üzere pek çok sosyal projeye imza atan Karlıtepe Spor Kulübü 2005 yılında hedeflerini daha da ileriye götürerek Pazariçi Spor Kulübüyle birleşti ve Amatör kulüp olarak yoluna devam etti.  Yapılan genel kurul ile Karlıtepe G.S. K. adını alan kulüp Türk sporuna olan hizmetlerine devam etti.

Karlıtepe Spor Kulübü hedefinde her zaman çocukların spor yapmasını ön planda tutmuş bir kulüp olarak Eyüp’te yine aynı amaçla çalışmalarına devam eden Taşocağı Spor ile işbirliği yaptı.

Taşocağı Spor yıllarca bölge çocuklarının spor yapmasını amaçlayarak gelişimlerine katkıda bulunan, idealist çalışanları ve gönüllü ekibiyle bugüne kadar pek çok çocuğumuzun eğitimine katkıda bulundu.

Büyümek ve hedeflerini gerçekleştirmek için yol birliği yapan Karlıtepe Spor Kulübü ve Taşocağı spor, 2022 yılı itibariyle CPS Pressform ile sponsorluk anlaşması yaptı ve yapılan genel kurul ile yoluna CPS Karlıtepe Spor Kulübü olarak devam etme kararı aldı.

CPS Pressform yıllardır Otomotiv sektörünün ileri gelen firmalarında birisi olarak gerek sosyal sorumluluk gerekse sporcuya olan inancıyla yaptığı desteklere yenisini ekleyerek yaratacağı yeni vizyon ve altyapıyla Karlıtepe Spor Kulübünün yıllardır sürdürdüğü gelenek ve çalışmalara destek verip her yaş gurubundan gencimizin geleceğine destek olmaya karar vererek CPS Karlıtepe Spor Kulübünün başarıları için çalışmalarına başladı.